Płocki Klub Wysokogórski dla niepełnosprawnych

0
Udostępnij.
W niedzielę 11 października 2009 odbyło się X Spotkanie Integracyjne dla płockiego środowiska osób niepełnosprawnych, stowarzyszeń, instytucji i osób zaangażowanych w pomoc niepełnosprawnym. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zabawy i zawody sportowe – Wspólnie możemy więcej”.

Głównym organizatorem spotkania jest Parafia Św. Jakuba Apostoła, zaś współorganizatorami są: Miejski Zespół Obiektów Sportowych, Urząd Miasta Płocka, Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Krajowe Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom”, Stowarzyszenie „Kolory Życia”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii św. Jakuba Apostoła, Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku, Szkoła Podstawowa nr 3, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Zakładzie Karnym, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1.

Podczas pikniku niepełnosprawni i ich przyjaciele bawili się przy muzyce, uczestniczyli w  zawodach sportowych i konkursach, które poprowadził Bogdan Lewandowski.

I to właśnie na prośbę Bogdana mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tej imprezie. Dzięki temu każdy z uczestników spotkania mógł spróbować Swoich sił we wspinaczce na ściance. 

Dla większości gości X Spotkania Integracyjnego było to pierwsze zetknięcie ze wspinaczką. Jak zwykle, największą frekwencję stanowiły dzieci, a radość po przejściu drogi wspinaczkowej na ich twarzach świadczyły, że sport wspinaczkowy jest dla każdego i wyzwala same pozytywne emocje.

Udostępnij.

O autorze

Michał Komorowski

Wspinacz i instruktor wspinaczki. Wspinaczka to moja pasja i robię to nieprzerwanie od 2002 roku. Wspinałem się w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i USA. Poza tym pasjonują mnie podróże i fotografia, a ostatnio wróciłem do MTB. Szkoła wspinaczki EVEREST