Multiweekend – Tatry

0
Udostępnij.

Hello!

W ostatni weekend zaszaleliśmy w Tatrach. Zaczęliśmy w sobotę o świcie wspinaniem lodowym w Dolinie Białej Wody. Naszym celem był Lodospad Mrozków (WI4/II) który okupowaliśmy przez pół dnia. Termometr nie rozpieszczał – zaczynaliśmy przy minus 16 st. C.

Zgrabiałe kończyny nie wszystkim pozwoliły na radość płynącą z dziabania, Piotr wybrał spacer do Murzasihle ;) Po wspinaniu poćwiczyliśmy „abałakowy” i wieczorem wypożyczyliśmy sprzęt lawinowy na drugi dzień.

Niedzielę zaczęliśmy od wyjechania pierwszym wagonikiem na Kasprowy Wierch. Naszym celem był Kościelec który zdobyliśmy w dobrym tempie około południa. Po chwili wytchnienia w Murowańcu zrobiliśmy sobie warsztaty lawinowe obok Betlejemki.

W poniedziałek ja z Piotrem pod czujnym okiem Justyny i Łukasza stawialiśmy pierwsze kroki w narciarstwie na stokach Kotelnicy. Wracając do Płocka zgodnie stwierdziliśmy że przez te 3 dni tyle się wydarzyło że czujemy się jak po 2 tygodniach urlopu ;)

Uściski dla wszystkich miłośników zimowej depresji!

Udostępnij.

O autorze

Błażej Pawłowski

Jestem instruktorem wspinaczki skałkowej z uprawnieniami państwowymi. Góry i wspinaczka to moja pasja. Przez lata zbierałem doświadczenia podczas wspinaczek, eksperymentowałem, sprawdzałem co najbardziej pociąga mnie w tym sporcie. Dla jednych czasem to jest trudny przechwyt na drodze, dla drugich miejsce na podium po zawodach; dla mnie przestrzeń i poczucie wolności. Każdy wyjazd jest dla mnie przygodą – i właśnie tak siebie określam – jako wspinacza przygodowego. SPACE – Kursy Wspinaczkowe