Prelekcja w Szkole Podstawowej nr 3

0
Udostępnij.

29 listopada na prośbę szkoły podstawowej nr 3 w Płocku miałem przyjemność  powiedzieć parę słów  o górach i wspinaniu uczniom tejże. Dzieci miały okazję posłuchać o formach aktywności w górach, ekwipunku, zasadach bezpieczeństwa – w tym o zabezpieczaniu rannego do przybycia służb ratunkowych.

Ponadto obejrzały film z zejścia lawiny i lotu wspinaczkowego a na koniec odbyła się prezentacja sprzętu wspinaczkowego i asekuracji. Prelekcja była przeplatana konkursami do których nagrody przekazało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Udostępnij.

O autorze

Błażej Pawłowski

Jestem instruktorem wspinaczki skałkowej z uprawnieniami państwowymi. Góry i wspinaczka to moja pasja. Przez lata zbierałem doświadczenia podczas wspinaczek, eksperymentowałem, sprawdzałem co najbardziej pociąga mnie w tym sporcie. Dla jednych czasem to jest trudny przechwyt na drodze, dla drugich miejsce na podium po zawodach; dla mnie przestrzeń i poczucie wolności. Każdy wyjazd jest dla mnie przygodą – i właśnie tak siebie określam – jako wspinacza przygodowego. SPACE – Kursy Wspinaczkowe