Moon Board w Orlen Arena po nowemu

0
Udostępnij.

Witam
O tym, że w na ściance wspinaczkowej w Orlen Arena mamy ściankę systemową Moon’a, pisałem już tutaj zaraz po otwarciu ścianki. Od tamtej pory sporo się zmieniło, ale przede wszystkim pozmieniało się na stronie moonclimbing.com. A co dokładanie?

  • stare układy chwytów nie są już wspierane i w zasadzie zostały przerzucone do archiwum strony, przez co trudne do przeglądania – nie działa już wyszukiwarka “problemów”
  • obowiązują na tę chwilę 2 układy chwytów MoonBoard 2016 i MoonBoard Master 2017
  • doszły 2 nowe sety chwytów – czerwony i drewniany
  • nowa przeglądarka problemów dostępna pod adresem www.moonboard.com
  • aplikacja mobilna Moon Climbing

Aplikacja mobilna Moon Climbing

W związku z powyższymi zmieniliśmy układ chwytów na MoonBoard 2016. Dzięki temu przy pomocy aplikacji mobilnej będziecie mieli dostęp online do ponad 8600 problemów oraz będziecie mogli zarządzać swoimi przejściami, lajkować, komentować itd.

Przy robocie :)

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy utworzyć sobie profil na stronie www.moonboard.com – i to jest kolejna istotna zmiana. W zakładce Problems wybrać układ chwytów na MoonBoard 2016 i zaznaczyć tylko zestaw chwytów Set A i Set B (białe i czarne chwyty). Wybieracie sobie problem i wspinacie się :)

Aplikacja Moon Climbing w rzeczywistości

Chwyty na Moon’nie odmoczyliśmy, wyszorowaliśmy i przykręciliśmy na panelu po nowemu. Panel także został wyczyszczony. Wbrew pozoru zeszło nam się kilka godzin :)

Masters of wkrętarka ;)

Ciężką, nikomu niepotrzebną pracę wykonali dla Was Michał i Piotrek. Reklamacji nie przyjmujemy ;)

Dla przypomnienia.
Zasady wspinania na MoonBoard
1. Starujemy z pozycji siedzącej
2. Startujemy oburącz na chwycie startowym, jeśli chwyt startowy jest jeden lub na chwytach i kończymy oburącz na chwycie końcowym, jeśli chwyt końcowy jest jeden lub na chwytach
3. Ręce i nogi tylko na zaznaczonych chwytach
4. Wszystkie chwyty mogą być łapane oburącz, można stawać obiema nogami, prawą lub lewą.
5. Do startu można używać wszystkich stopni na pionowej płycie ze stopniami. Powyżej tylko na zaznaczonych.
6. „Problemy” muszą zaczynać się poniżej 6 rzędu.
7.  „Problemy” muszą kończyć się na ostatnim rzędzie
8. Dozwolone jest używanie dowolną ilość i w dowolny sposób oznakowanych chwytów i stopni.

*) „Problem” – to krótka droga wspinaczkowa, która charakteryzuję się małą ilością, bardzo trudnych ruchów wspinaczkowych. Definicja wywodzi się z bulderingu.

Udostępnij.

O autorze

Michał Komorowski

Wspinacz i instruktor wspinaczki. Wspinaczka to moja pasja i robię to nieprzerwanie od 2002 roku. Wspinałem się w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i USA. Poza tym pasjonują mnie podróże i fotografia, a ostatnio wróciłem do MTB. Szkoła wspinaczki EVEREST