Borowiczki

2015.11.borowiczkiPierwszą ścianką wspinaczkową w Płocku jest panel znajdujący się w Hali Sportowej na ul. Korczaka 10 – Osiedle Borowiczki.

Ta nie wielka ścianka była przez wiele lat miejscem, gdzie spotykali się wspinacze z Płocka i okolic. Powstała w 2002 roku. Może pomieścić do 6 osób wspinających się w jednocześnie. Szerokość wynosząca 5 m, a wysokość tej ścianki w najwyższym punkcie wynosi 9,3 m.

Ścianka do niedawna do czerwca 2015 roku czynna była 4 razy w tygodniu:
1. wtorek – godz: 18-20
2. piątek – godz: 18-20
3. sobota – godz: 15-20
4. niedziela – godz: 16-20

Do końca 2015 roku ścianka otwarta jest tylko we wtorki i w piątki.

Ścianka został postawiona przez firmę Art Rocher. Charakteryzuje ją lekko przewieszona płyta z fakturą w kształcie ryski z prawej strony, pion z okapem z lewej strony oraz pion na lewym boku. Ściana posiada bardzo niszczącą buty fakturę. Przeważają drogi po klamach. Jest to obiekt bardzo mały i bardzo funkcjonalnie ograniczony. Ściana jest nieodpowiednia zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych wspinaczy.

Na hali można wypożyczyć sprzęt wspinaczkowy, wejście kosztuje 6 zł. Wspinaczka możliwa jest tylko w obecności opiekuna ścianki.

Do wspinaczki potrzebne są tylko buty,  lekko przyciasne. Nie polecam używanie butów wspinaczkowych ze względu na niszczącą fakturę.

Przed wizytą na ściankę warto zadzwonić pod numer 024 264-85-18 w celu upewnienia się, że ścianka jest otwarta.

Ścianka powoli odchodzi w zapomnienie na rzecz nowo powstałej w 2015 roku ścianki w Orlen Arena.