Klub

Jak to się zaczęło?

Zaczęło się od pomysłu stworzenia Płockiego Portalu Wspinaczkowego, który zrodził się przy okazji inicjatywy dotyczącej problemów dostępności do ścianki na hali w Borowiczkach. Impulsem do tego, aby stworzyć serwis informacyjny dla ludzi zainteresowanych wszystkim, co związane jest ze wspinaniem w Płocku, był brak chęci współpracy urzędników ze wspinaczami. Poza tym, najważniejszym powodem stworzenia Płockiego Portalu Wspinaczkowego było scalenie płockiego środowiska wspinaczkowego.
W obliczu tych faktów na początku 2006 roku zaczął działać pierwszy płocki portal o tematyce wspinaczkowej w Płocku.

W październiku 2006r., w wyniku porozumienia zarządu PKW Płockiego Klubu Wysokogórskiego, reprezentującego jego członków, z osobami skupionymi wokół portalu Płockiego Portalu Wspinaczkowego, Płocki Portal Wspinaczkowy stał się oficjalną stroną PKW Płockiego Klubu Wysokogórskiego, a osoby skupione wokół Płockiego Portalu Wspinaczkowego, członkami Klubu. Dzięki temu płockie środowisko wspinaczkowe zaczęło się łączyć, a PKW Płocki Klub Wysokogórski nabrał nowej jakości, otworzył się na nowe pomysły i nowych członków.

PKW Płocki Klub Wysokogórski powstał w 2003r.

Czym się zajmujemy?

Naszym głównym założeniem jest działanie na rzecz rozwoju sportów wspinaczkowych oraz propagowanie turystyki górskiej pośród mieszkańców miasta Płocka. Działalność PKW Płockiego Klubu Wysokogórski to przede wszystkim promocja sportów górskich poprzez organizację imprez o charakterze sportowym i edukacyjnym. Poza tym od wielu lat lobbujemy pośród władz miasta płocka na rzecz wspinaczki, owocem czego było wybudowanie w 2015 roku nowej ścianki wspinaczkowej w ORLEN Arena.

Staramy się także wspierać nawzajem i pomagać sobie w realizowaniu planów wspinaczkowych, w skałach i górach.

Co poza tym?

Poza tym przede wszystkim uprawiamy sporty górskie :) Staramy się każdą wolną chwilę spędzać wspinając się w skałach i górach, co ze względu na położenie Płocka czasami jest trochę uciążliwe. W pozostałym czasie “ładujemy” na panelach w Płocku, Sierpcu, Warszawie czy Łodzi oraz spotykamy się towarzysko.

Jak do nas dołączyć?

Chcesz do nas dołączyć? Zatem zerknij tutaj.