I Płockie Otwarte Zawody we Wspinaczce Sportowej

0
Udostępnij.

Dnia 11 lutego 2007 odbyły się Pierwsze Płockie Otwarte Zawody we Wspinaczce Sportowej. Zawody odbyły się na ściance wspinaczkowej w Borowiczkach, rozegrane zostały w formule wspinaczki na czas. Każdy z zawodników miał do przejścia 2 drogi wspinaczkowe, równolegle po 2 zawodników. Cztery osoby z najlepszymi czasami przechodziły do rundy finałowej, w której w systemie pucharowym wyłoniono zwycięzców. W zawodach wzięło udział 34 zawodników, w tym 13 dziewczyn. Najmłodszym zawodnikiem była Nikola Suchodolska – lat 5, a najstarszy – Piotr Stefański – lat 28 lat. Przynajmniej 2 razy tyle osób co zawodników obserwowało zmagania z trybun.

Wyniki:

Kategoria 7-10 lat:
1. Kasia Dymek
2. Maciej Lipiński
3. Weronika Bukowska
Kategoria dziewczęta 11-14 lat:
1. Paulina Olczak
2. Ula Rumianek
3. Kamila Rudnicka
Kategoria mężczyźni >14 lat:
1. Marcin Kędzia
2. Piotr Stefański
3. Tomasz Dziwiszek
Kategoria chłopcy 11-14 lat:
1. Adam Dymek
2. Przemysław Kaczmarczyk
3. Tomasz Romanowski
Kategoria kobiety >14 lat:
1. Agnieszka Suchodolska
2. Katarzyna Pociej
3. Iwona Kułaga

 

Dla zwycięzców ufundowane były cenne nagrody. tj. markowe polary, rękawiczki, termosy i kubki termiczne, zaproszenia do restauracji, uprzęże i inny sprzęt sportowy. Dodatkowo każdy z zawodników dostał koszulkę klubową, sok i baton oraz dyplom za udział w zawodach.

Pierwsze Płockie Otwarte Zawody we Wspinaczce Sportowej przeszły do historii jako ciekawa impreza, na której każdy mógł spróbować swoich sił w sporcie, który w naszym mieście rozwija się bardzo dynamicznie. Niewątpliwie zawody te spowodowały rozpropagowanie sportu wspinaczkowego i przyczyniły się do poszerzenia kręgu osób, które zaczęły przygodę ze wspinaczką, a w szczególności najmłodszych mieszkańców Płocka. Żywimy nadzieją, iż zawody te spowodują to, że w Płocku powstaną nowe, profesjonalne ścianki wspinaczkowe lub zostanie rozbudowana istniejąca, aby nowi adepci wspinaczki mogli rozwijać swoje umiejętności.

Za pomoc w organizacji zawodów dziękujemy wszystkim, tym którzy zaangażowali się w organizację oraz naszym sponsorom: HANNAH, Fjord Nansen, Sklep ODKRYWCA, Restauracja TANGO, Sklep ŻEGLARZ, oraz naszym patronom medialnym: ŻYCIE PŁOCKA i Tygodnik PŁOCKI.

Już dziś Płocki Klub Wysokogórski zaprasza na Drugie Płockie Otwarte Zawody we Wspinaczce Sportowej już w przyszłym roku.

Udostępnij.

O autorze

Michał Komorowski

Wspinacz i instruktor wspinaczki. Wspinaczka to moja pasja i robię to nieprzerwanie od 2002 roku. Wspinałem się w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i USA. Poza tym pasjonują mnie podróże i fotografia, a ostatnio wróciłem do MTB. Szkoła wspinaczki EVEREST