1% podatku za 2009

0
Udostępnij.
Witam.
Jak co roku przypominam i zachęcam Was do wspierania szlachetnej akcji Nasze Skały. Więcej na ten temat tutaj: www.naszeskaly.pl

W skrócie. Akcja ma za zadanie ochronę rejonów wspinaczkowych przed zamykaniem dostępu do nich dla wspinaczy. Więcej na ten temat możecie doczytać tutaj.

Poza w/w Inicjatywa Nasze Skały zaangażowana jest w wymianę asekuracji, np na Okienniku Skarżyckim. Więcej na ten temat tutaj.

Ale na działalność fundacji potrzebne są pieniądze. Dlatego najłatwiej przekazać je w formie 1% z naszego podatku. Jak przekazać 1% na rzecz Naszych Skał?

Wpłata 1% podatku jest obywatelskim przywilejem. Wynika z obowiązującego prawa.
W 2009 roku przekazanie 1% staje się wyjątkowo łatwe. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym:

PIT 36, PIT 36L, PIT 37 lub PIT 38.

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę Organizacji Pożytku Publicznego, czyli:

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

oraz numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli:

KRS 0000084062 

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla Fundacji , nie może ona jednak przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art.45 ust.5c ustawy o pdpf).

Ponadto należy wpisać konkretny cel wpłaty, czyli:

Nasze Skały

wypełniając rubryki: PIT 36 – 309, PIT 36L – 109, PIT 37 – 128 lub  PIT 38 – 62.

Istnieje też możliwość, wypełniająć odpowiednią  rubrykę, wyrażenia zgody na to by urząd skarbowy przekazał Twoje dane (imię, nazwisko, adres, wysokość 1%) naszej Fundacji.

I to wszystko. Nie wypełniamy żadnych przekazów. Nie wpłacamy żadnych pieniędzy na konto Fundacji. Tymi formalnościami zajmie się Urząd Skarbowy.

Udostępnij.

O autorze

Michał Komorowski

Wspinacz i instruktor wspinaczki. Wspinaczka to moja pasja i robię to nieprzerwanie od 2002 roku. Wspinałem się w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i USA. Poza tym pasjonują mnie podróże i fotografia, a ostatnio wróciłem do MTB. Szkoła wspinaczki EVEREST