Nowa ścianka wspinaczkowa w Orlen Arena – otwarcie już w sobotę!

0
Udostępnij.

2015.09.3-orlen-arenaWitam.
W najbliższą sobotę, 5 września 2015 roku o godzinie 12:00 zostanie otwarta nowa ścianka wspinaczkowa w Orlen Arena.

Ścianka wspinaczkowa czynna będzie 7 dni w tygodniu, w weekendy w godzinach od 12 do 20, w tygodniu w godzinach od 14 do 22.

Wejście dla każdego i za darmo, jednakże chęć wspinania należy zgłosić uprzednio telefonicznie pod numerem telefonu 24 367-26-93 lub bezpośrednio w recepcji Centrum Wspinaczkowego.

Dla przypomnienia.

Inicjatorem budowy nowej ścianki wspinaczkowej w Płocku był Płocki Klub Wysokogórski. Od wielu lat staraliśmy się, pierwotnie o rozbudowę ścianki w Borowiczkach, później o budowę nowego obiektu. Napisaliśmy w tej sprawie dziesiątki pism, odbyliśmy dziesiątki spotkań na wszystkich szczeblach w UMP. Przełomem było wysokie miejsce projektu budowy nowej ścianki wspinaczkowej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Konsekwencją tego były kolejne pisma i spotkania, a w końcu złożenie wniosku o dofinansowanie projektu z pieniędzy unijnych.

Dzięki bardzo dużemu wsparciu pracowników UMP oraz dzięki pełnemu poparciu Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego udało się wybudować w Płocku duży, profesjonalny obiekt wspinaczkowy – ponad 400 metrów kwadratowych, połogi, piony i przewiechy sięgające 5 metrów, ponad 10 metrów wysokości, ścianki typu Fun Climb z autoasekuracją, bulderownia z ścianką systemową Moon Board, campus, klatka crossfit, drabina Bachara, 4200 chwytów wspinaczkowych, drogi ułożone kolorami, klimatyzacja!

Zapraszamy.

Michał Komorowski

Udostępnij.

O autorze

Michał Komorowski

Wspinacz i instruktor wspinaczki. Wspinaczka to moja pasja i robię to nieprzerwanie od 2002 roku. Wspinałem się w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i USA. Poza tym pasjonują mnie podróże i fotografia, a ostatnio wróciłem do MTB. Szkoła wspinaczki EVEREST