Centrum Wspinaczkowe Orlen Arena – info praktyczne

0
Udostępnij.

Witam.
Za nami ponad tydzień od otwarcia nowej ścianki wspinaczkowej w Orlen Arena. I ponad tydzień wniosków :)2015.09.orlenarena3
Poniżej najważniejsze dla Was informacje na temat zasad korzystania ze ścianki wspinaczkowej w Orlen Arena:
1. Godziny otwarcia.
Ścianka czynna jest 7 razy w tygodniu:
– poniedziałek – piątek w godzinach 14:00 – 22:00
– sobota – niedziela w godzinach 12:00 – 20:00

2. Wejście na ściankę
Wejście na ściankę jest za darmo!
Wchodzimy wejściem K7 – tym od strony 3 liceum. Mijamy Panów ochroniarzy, zgłaszamy im chęć wejścia na ściankę. Kierujemy się do windy i jedziemy na 2 piętro, następnie 2x w prawo i jesteśmy na miejscu. Nie kręćcie się niepotrzebnie po schodach – jest to zabronione.

3.Sprzęt wspinaczkowy
Na ściance wspinaczkowej można wypożyczyć uprząż, przyrząd do asekuracji i linę wspinaczkową – także za darmo. W tym celu należy udać się do Operatora ścianki. Pamiętaj – liczba sprzętu jest ograniczona, jeśli nie ma akurat Twojego rozmiaru – nie mniej pretensji do Operatora, to nie jego wina. Nie zapomnij oddać sprzętu przed wyjściem. Chcesz wyjść na papierosa? Nie wychodź w uprzęży poza teren ścianki – to zabronione.

4. Regulamin
Na ściance wspinaczkowej obowiązuje regulamin. Należy się z nim bezwzględnie zapoznać – dostępny jest TUTAJ.

5. Dla kogo?
Na ściankę wspinaczkową może przyjść każdy, bez względu na wiek. Jednakże każdy kto chce się wspinać winien podpisać oświadczenie dostępne na ściance wspinaczkowej lub TUTAJ dla osoby pełnoletniej. Osoby nie pełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców a osoby poniżej 16 roku życia mogą wspinać się tylko pod okiem prawnego opiekuna – pamiętaj – ścianka wspinaczkowa to nie przedszkole – nie wolno zostawiać dzieci bez opieki.

6. Operatorzy ścianki.
Na ściance wspinaczkowej w Orlen Arena pracują operatorzy. Należy bezwzględnie przestrzegać poleceń operatorów ścianki wspinaczkowej. Operatorzy nie mają w obowiązkach asekurować – robią to w wolnej chwili i w miarę możliwości – proszę to szanować.

7. Rezerwacja wejścia.
Przed przyjściem na ściankę wspinaczkową każdy winien zarezerwować sobie godzinę wejścia pod telefonem 24 367-26-93. Jeśli w danej chwili nikt nie odbiera – spróbujcie za chwilę – operatorzy pewnie w tej chwili pomagają założyć uprząż lub asekurują i nie mogą odebrać telefonu. Na ściankę można przyjść bez rezerwacji, ale operator ma prawo Cie nie wpuścić, jeśli na ściance będzie za dużo ludzi.

8. Stój.
Na ściance wspinaczkowej są szatnie. Obowiązuje zmiana obuwia! Szanujmy się nawzajem – brudne buty to brudne chwyty – czy chcesz po takich się wspinać?

9. Asekuracja.
Na początku operatorzy będą pomagać asekurować, ale nie potrwa to wiecznie. Jeśli chcesz być samodzielny – idź na kurs. Jeśli nie umiesz asekurować – nie asekuruj! Asekurując drugą osobę bierzesz za jego zdrowie i życie pełną odpowiedzialność.

Nie ucz się asekuracji od przypadkowych ludzi. Asekuracja to najważniejsza czynność odpowiadająca za bezpieczeństwo, nie da się tego nauczyć dobrze w 5 minut, a złe nawyki bardzo trudno wyeliminować.

10. Magnezja.
Dozwolone jest używanie tylko magnezji w kulce lub w płynie.

11. Bezpieczeństwo.
Należy pamiętać, że mimo przestrzegania regulaminu wspinanie niesie ze sobą ryzyko utraty zdrowia i życia. Uważajcie na siebie i innych. A w szczególności:
– przestrzegaj regulaminu i słuchaj poleceń Operatorów
– załóż prawidłowo uprząż i prawidłowo dowiąż linę. Jeśli nie umiesz lub masz wątpliwość – poproś o pomoc Operatora
– nie wchodź pod wspinające się osoby
– uważaj jak zeskakujesz na materac
– pilnuj swoje dzieci, nie mogą biegać po materacu.
– nie zostawiaj nic na materacu, nie wyleguj się na nim, szczególnie w bulderowni
– rusza się chwyt – zgłoś to!
– nie umiesz asekurować – nie asekuruj. Umiesz? Rób to bezpiecznie.
– nigdy nie puszczaj liny z pod przyrządu asekuracyjnego!

Na koniec.
Życzę miłego wspinania :) Jeśli masz pytania pisz.
Pozdrawiam – Michał

Udostępnij.

O autorze

Michał Komorowski

Wspinacz i instruktor wspinaczki. Wspinaczka to moja pasja i robię to nieprzerwanie od 2002 roku. Wspinałem się w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i USA. Poza tym pasjonują mnie podróże i fotografia, a ostatnio wróciłem do MTB. Szkoła wspinaczki EVEREST