Ścianka wspinaczkowa w Orlen Arena – 2 lata od otwarcia

0
Udostępnij.

Witam
5 września 2015 roku to ważny dzień dla płockiego wspinania – to właśnie wtedy,  2 lata temu, nastąpiło otwarcie największej i najlepszej w Płocku ścianki wspinaczkowej.

2017_09_scianka1

Przez te 2 lata przewinęło się setki mieszkańców Płocka, dla wielu z nich było to pierwsza styczność ze wspinaczką. Wielu z nich zostało stałymi gośćmi – stali się wspinaczami :) Dla części z nich ścianka stała się bramą do wspinania w skałach i górach. Na ściance zawiązało się wiele nowych znajomości, przyjaźni. Ścianka stała się miejscem, gdzie można spotkać po prostu fajnych ludzi :) Wspinaczy.

Zorganizowaliśmy klika imprez wspinaczkowych oraz cykl warsztatów wspinaczkowych, o których między innymi mogliście przeczytać na łamach strony internetowej klubu.

Dla przypomnienia

Ścianka wspinaczkowa czynna jest 7 dni w tygodniu, w weekendy w godzinach od 12 do 20, w tygodniu w godzinach od 14 do 22.

Wejście dla każdego jest za darmo. Wypożyczenie uprzęży wspinaczkowej i przyrządu do asekuracji jest także za darmo.

Osoby nie samodzielne wspinaczkowo (początkujące) mogą skorzystać z opieki operatorów ścianki po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu 24 367-26-93 lub bezpośrednio w recepcji Centrum Wspinaczkowego.

Do Waszej dyspozycji:
ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni wspinaczkowej, połogi, piony i przewiechy sięgające 5 metrów, ponad 10 metrów wysokości, ścianki typu Fun Climb z autoasekuracją, bulderownia z ścianką systemową Moon Board, campus, klatka crossfit, drabina Bachara, 4200 chwytów wspinaczkowych, drogi ułożone kolorami, klimatyzacja, szatnie, prysznice, szafki na kluczyk.

Więcej informacji praktycznych pod poniższym linkiem:
Centrum Wspinaczkowe Orlen Arena – info praktyczne

Zapraszamy :)

Inicjatorem budowy nowej ścianki wspinaczkowej w Płocku był PKW Płocki Klub Wysokogórski

Pozdrawiam – Michał Komorowski

Udostępnij.

O autorze

Michał Komorowski

Wspinacz i instruktor wspinaczki. Wspinaczka to moja pasja i robię to nieprzerwanie od 2002 roku. Wspinałem się w skałach i górach, w Polsce, na Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Grecji, we Włoszech, Hiszpanii, Francji i USA. Poza tym pasjonują mnie podróże i fotografia, a ostatnio wróciłem do MTB. Szkoła wspinaczki EVEREST