Sierpc

2015.11.sierpc_1Drugą, pod względem historycznym, ścianką wspinaczkową w najbliższej okolicy Płocka jest panel znajdujący się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sierpcu, przy ulicy Płockiej 38.

Dojazd jest prosty. Wjeżdżając do Sierpca od strony Płocka, mijamy tory kolejowe, stację benzynową, na pierwszym skrzyżowaniu za stacją w lewo i już jesteśmy przy szkole.

Ścianka został postawiona przez firmę Monolit. Charakteryzuje ją trzy częściowa konstrukcja: lewa strona to pion kończący się krótkim przewieszeniem. Środek to przewieszony panel z rzeźbą imitującą skałę. Charakterystyczna cześć to mała dziupla z “gilem” :) Prawa część to pion kończący się małym okapikiem z przewieszeniem. Dodatkowo są 2 ścianki po bokach przewieszenia. Wspinanie na ściance techniczne po małych chwytach i siłowe po klamach.

Jest to obiekt mały, ale dość funkcjonalny. Wspinanie dla początkujących i zaawansowanych. Ścianka czynna jest w godzinach pracy szkoły. Jedynym ograniczeniem jest sobota i niedziela, kiedy to należy ustalać wizytę na hali z Kierownikiemi. Dzięki siatce zawieszonej od samej góry hali, która leży swobodnie na lini końcowej boiska możliwe jest korzystanie ze ścianki, nie przeszkadzając innym użytkownikom hali.

Na hali można wypożyczyć sprzęt wspinaczkowy, wejście kosztuje 2,5 zł za godzinę. Formalności ze wstępem załatwiamy u bardzo miłych Pań sprzątaczek. Ze ścianki korzystamy w trakcie zajęć innych użytkowników, najczęściej podczas treningów piłki ręcznej, w związku z tym należy zwrócić uwagę czy siatka ochronna jest dobrze napięta. Na ściance nie ma asekurantów! Trzeba posiadać umiejętność asekuracji i wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania ze sprzętu wspinaczkowego!

Ze względu na uprzejmość władz hali, na ściance nie robimy trzody! Po wspinaczce zwijamy liny, zabieramy śmieci (nawet nie swoje), a wszelkie uszkodzenia zgłaszamy przed rozpoczęciem wspinaczki. Nie popsujmy bardzo dobrych relacji z kierownictwem hali!

Update na rok 2015.
Dawno w Sierpcu nas nie było i informacje powyżej mogą być nie aktualne.